Naš ponovni susret s velečasnim Odilonom u Zagrebu!
Autor: Šimun Pavlović, 23. 12. 2014.

Velečasni Odilon srdačno zahvaljuje na svim darovima koje je danas primio i svim učenicima, učiteljima i zaposlenicima u stručnim i tehničkim službama želi čestiti Božić i blagoslovljeno Novo ljeto u svoje ime i u ime Prudencije i Božidara, naših prijatelja iz Benina!

U Zagrebu, 22. prosinca 2014. godine.

Naš ponovni susret s velečasnim Odilonom u Zagrebu!

Dragi naš velečasni Odilone, radosni smo što smo opet s Vama!

Ovaj smo Vam put došli čestitati Božić i poželjeti Vam svako dobro u Novoj godini. Ove naše lijepe želje prenesite Vašoj dragoj obitelji i posebno našim dragim kumovima i prijateljima, mudroj Prudenciji Houngbo, učenici 4. razreda i Božjem daru - Božidaru - Diendonne Merveille Zounyi, učeniku 5. razreda u Vašoj domovini Beninu, s kojima nas sada vežu, osim ljudskih, obiteljske i bratske veze.

Ovdje smo danas s Vama, nas desetoro, osmero učenika, ravnatelj i vjeroučitelj, u ime svih učenika, djelatnika i učitelja naše škole. Tu su: Petra Grilc iz 5. a, Niko Polović i Fran Radelić, iz 5. b i Ivan Banjavčić, Tomislav Peraković i Karlo Prpić iz 5. c razreda. Njih šestero su najbolji darivatelji u ovoj našoj zajedničkoj akciji i htjeli smo ih nagraditi ovim susretom s Vama. S njima su pobjednice Vjeronaučne olimpijade: Barbara Stojković i Hana Tomas Kosijer, obje iz osmih razreda. Njih dvije su uspješno prenijele akciju na mlađe učenike, na naraštaje koji nam dolaze i koji će zajedno sa svima nama disati za Benin. S nama je i naš ravnatelj, gosp. Krešimir Božičević, koji je duša svih naših dobrih akcija i koji nas prati u svim dobrim nastojanjima povezanim s našom školom.

Pred Vama smo bistrih i jasnih ciljeva. Želimo sami pomagati i postupno animirati druge i širiti dobro djelo pomaganja u školovanju djece u Vašoj Domovini. Htjeli bi uključiti više škola, ponajprije one naše na području Karlovačke županije, a potom taj pokret postupno proširiti i diljem cijele Hrvatske. Uzvišeni je cilj školovanje djece u Africi. Divimo se ljubavi naših vršnjaka u Vašoj domovini prema školi i učenju. Nažalost, to iskustvo mi nemamo premda znamo da svijet ne može napredovati niti  možemo bolje živjeti bez znanja, a to ne ide bez dobrog učenja.

Rado se sjetimo Vašega govora u Dugoj Resi pred svim učenicima naše Škole, nas četiri stotine, kako ste „vrlo lako pronašli i Božidara i Prudenciju i njihove siromašne roditelje koji ih nisu više mogli pomagati i radi čega su bili potpuno odustali od daljnjeg školovanja. Često se zastidimo na uvjetima za učenje koje mi imamo, kako ih malo i slabo koristimo i Vašem se svjedočenju o njima divimo!

Mi smo Vam danas donijeli i dar za njihovo školovanje za slijedeću školsku godinu. Darujemo 4.100,00 kuna /četiritisuće i stotinu kuna/ koliko smo mogli odvojiti od sladoleda, čokolade i bonbona. Nadamo se da će to biti dovoljno za njih dvoje, a mi bismo htjeli da uključite još jednu djevojčicu i jednoga dječaka ako ovoga našega dara dotekne za slijedeću školsku godinu. Nadamo se da će se naša akcija uskoro proširiti na još barem dvije škole. Trudit ćemo se i nadamo se uspjeti.

Hvala Vam na susretu i na Vašem dragocjenom vremenu. Neka Vas dragi Bog čuva i vrati Vašoj domovini Beninu radi njezina napretka i bolje budućnosti. Čuli smo da ste najbolji student u svojoj generaciji. Bolji i od svih naših hrvatskih studenata. Mi to ne možemo razumjeti i zbilja je to za veliko divljenje i za čestitiku! Mi smo radosni i sretni radi Vas što postojite, što nam je dragi Bog dao prigodu da Vas upoznamo i na poseban se način Vama približimo. I još želimo da naša Škola ostane trajno i čvrsto povezana s Vama i s Vašom domovinom Beninom.

Čestit Vam Božić i blagoslovljeno Novo ljeto! Pozdravljaju Vas Vaši Dugorešani!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------