110 godina naše škole
Autor: Valentina Bolješić Vujaklija, 1. 6. 2015.

U petak 29. svibnja obilježili smo 110 godina naše škole priredbama za učenike, roditelje i naše sugrađane koje su održane u kinu i izložbom fotografija i radova učenika u holu škole.

Svečano smo proslavili 110. – godišnjicu naše škole!

U petak, 29. svibnja 2015. godine svečano smo proslavili Dan škole i 110.- godišnjicu postojanja i rada naše Škole.

Proslavu smo započeli jutarnjim okupljanjem u 9 h u svojim razredima, a potom smo se svi uputili u župnu crkvu Sv. Antuna gdje su trojica svećenika služila sv. Misu za sve žive i pokojne đake i učitelje od osnutka škole 1905. godine do današnjih dana. Svečanoj koncelebraciji je predsjedao vlč. Odilon, svećenik iz Benina, na studiju u Hrvatskoj, koji je i prijatelj naše Škole. Sudjelovali su domaći župnik vlč. don Branko Risek i vlč. don Petar Repić, župnik župa Leskovac i Ladvenjak.

Vlč. Odilon je na početku sv. Mise srdačno pozdravio punu crkvu svojih prijatelja, učenika i učitelja, čestitao Dan i svečani Jubilej škole i izrazio radost što je ponovo dobio priliku za zajednički susret u Dugoj Resi.

Propovijedao je vlč. don Branko, dugoreški župnik koji je govorio o povjesnoj ulozi Crkve u osnivanju i razvijanju školstva i znanosti što je slučaj i sa Dugom Resom gdje je župni dvor bio prva škola za darovite mladiće još u 13. stoljeću, od samog osnutka župe. Zahvalio je svim pokojnim učiteljima i učenicima na njihovu vrijednom radu čije plodove mi danas koristimo i uživamo, a također i današnjim učiteljima i vodstvu škole na njihovu samoprijegornom radu i odricanju u korist naših budućih naraštaja poželivši svim današnjim učenicima dobar i plodan rad i uspjeh u pripremi za život.

Poslije sv. Mise je slijedila svečana priredba u dugoreškoj Kino – dvorani za sve učenike i učitelje škole koja je ujedno bila i generalna proba za svečanu večernju priredbu za roditelje naših učenika i dugoreške građane.

Prije obje priredbe sve je nazočne, a posebno goste i prijatelje, svečanim riječima pozdravio gosp. Krešimir Božičević, ravnatelj naše škole od 2003. godine.

Priredba je bila vrlo svečana, dobro pripremljena, odlično uigrana i vrlo plastično nas, scenarijem i programom, provela kroz svih 110. godina škole. U priredbi su sudjelovali brojni učenici od 1. do 8. razreda u različitim plesnim, pjevačkim odgojnim, obrazovnim i dijaloškim scenama, a predvodile su ih i pripremale izvrsne voditeljice i voditelji i razrednici svih spomenutih razreda. U oba slučaja dvorana je bila puna, a u večernjem terminu i nije mogla primiti sve zainteresirane tako da su mnogi ostali u „Demokratskom centru“ pokušavajući dokučiti izgoverene riječi i zbivanja u samoj dvorani.

Poslije priredbe uslijedile su čestitke brojnih gostiju i prijatelja škole uz svečani domjenak kojega je pripremio ravnatelj sa svojim suradnicima.

Svečanost je bila popraćena i medijski uz sudjelovanje audio, video i pisanih medija. Škola je izdala svoj novi list pod imenom „Sedam izvora“ koje smo darivali gostima i prijateljima škole. /ŠP/